Wiadomości

Odpowie za uszkodzenie ciała

Data publikacji 03.01.2022

Grudziądzcy policjanci zatrzymali mieszkańca Grudziądza, który jest podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. 47-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat za kratami.

W sobotę (1.01.22) grudziądzcy policjanci zostali powiadomieni o tym, że na jednej z ulic na osiedlu Strzemięcin mężczyzna wyskoczył przez okno z czwartego piętra. Natychmiast w to miejsce udały się patrole. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w jednym z mieszkań odbywało się spotkanie towarzyskie. W czasie jego trwania, jeden z uczestników (47l.) kilkukrotnie uderzył 53-latka, po czym pokrzywdzony wyskoczył z okna, doznając licznych obrażeń ciała. Z miejsca został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Do sprawy śledczy zatrzymali 47-latka i 45-letnią kobietę. Oboje znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu, dlatego zostali przesłuchani, gdy wytrzeźwieli.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakazał mu opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonego. 47-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony