Wiadomości

Noworoczny weekend dla toruńskich policjantów

Data publikacji 03.01.2022

Toruńscy policjanci noworoczny weekend określają jako spokojny. Nie obyło się jednak, bez przykrych incydentów i kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Dwóch z nich będąc w takim stanie doprowadziło do kolizji.

W noworoczny weekend policjanci KMP w Toruniu wzywani  byli ponad 300 razy do różnego rodzaju  interwencji. Od piątku, przez trzy dni, skontrolowali ponad 450 pojazdów, a funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w tym czasie byli wezwani do 20 kolizji. W całym powiecie w okresie noworocznym funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Nie obyło się bez przykrych incydentów, bowiem w niedzielę 2.01.2022 r. około godz. 22:00 w  Toruniu przy ul. Andersa doszło do groźnie wyglądającej kolizji. O zdarzeniu zawiadomił służby przypadkowy świadek. Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ich ustaleń wynika, że 22-letni kierujący skodą fabia, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w słup oświetleniowy. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że prowadził auto będąc pod działaniem blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Odpowie również za doprowadzenie do kolizji w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Policjanci skierują sprawę do sądu. Grozi mu teraz do kara 2 lat więzienia.

Policjanci  nałożyli już pierwsze mandaty z nowego taryfikatora, który wszedł w życie z dniem 1.01.2022 r. Większość mandatów nałożonych przez policjantów na kwotę powyżej 1000 zł. dotyczyła przekroczenia prędkości oraz doprowadzenia do kolizji. Kierowca, który przekroczył prędkość o 60 km/h otrzymał mandat w wysokości 1500 zł.

Najwyższy mandat otrzymał kierowca, który w niedzielę około godz. 19:00 doprowadził do kolizji w Brzozówce. 43-latek nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze wjechał volkswagenem golfem do przydrożnego rowu. Gdy policjanci zbadali stan jego trzeźwości okazało się, że prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierowca  otrzymał mandat w wysokości 2500 zł. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które wraz z postępowaniem w tej sprawie zostanie przekazanie  do sądu. To sędziowie zdecydują o dalszym losie kierowcy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony