Wiadomości

W Grudziądzu "posypały się" pierwsze surowe mandaty

Data publikacji 04.01.2022

W Grudziądzu pierwsi kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami na podstawie najnowszego taryfikatora. Policjanci nałożyli kilkanaście grzywien po tysiąc i półtora tysiąca złotych. Nie zabrakło także niechlubnego rekordzisty, który za przekroczenie dozwolonej prędkości stracił prawo jazdy.

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje zaledwie trzy dni, a grudziądzcy policjanci nałożyli ich już kilkanaście. Najwyższe z grzywien, w wysokości 1,5 tysiąca złotych, wypisanych wczoraj (3.01.22) przez policjantów z grupy Speed były za omijanie pojazdu, jadącego w tym samym kierunku, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Takiej samej wysokości mandat został nałożony na 18-latka, który w minioną sobotę (1.01.22), kierując hondą, poruszał się z prędkością o ponad 50 km/h większą od dozwolonej. Stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Zwiększyły się również kwoty za spowodowanie kolizji drogowej. Najniższa grzywna to 1 020 złotych.

Policjanci apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony