Wiadomości

Policjanci z grupy SPEED zakończyli kontrolę mandatem i wnioskiem do sądu

Data publikacji 05.01.2022

Mandatem karnym oraz sporządzeniem dokumentacji do wniosku o ukaranie zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili wczoraj policjanci żnińskiej drogówki, wchodzący w skład grupy Speed. Mieszaniec gminy Pakość przekroczył dozwoloną prędkość i kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj (4.01.22) policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy wchodzą  w skład grupy SPEED, kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się pojazdy na drodze wojewódzkiej nr 251. Kilka minut przed 11.00 w Piechcinie namierzyli kierującego oplem insignia, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h. Mieszkaniec gminy Pakość, zgodnie z taryfikatorem obowiązujący od 1 stycznia, został ukarany mandatem w kwocie 400 złotych i 4 punktami karnymi. Funkcjonariusze sprawdzili personalia 36-latka w systemie informatycznym i wówczas okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Co prawda, okazał mundurowym zdjęcie dokumentu prawa jazdy, jednak ten uprawniał jedynie do kierowania na terenie Wielkiej Brytanii pod nadzorem osoby, która prawo jazdy posiada.

Tego samego dnia (4.01.22) mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny nie mniejszej niż 1 500 złotych. Musi się liczyć także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, który w przypadku tego wykroczenia został wprowadzony obligatoryjnie.   

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony