Wiadomości

Koronowscy policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Dzielnicowi koronowskiego komisariatu systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni po to, aby oferować im pomoc oraz informować o możliwości skorzystania ze schroniska dla bezdomnych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie dokonują kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie gmin Koronowo, Dobrcz i Sicienko. Prowadzone są rozmowy z osobami bezdomnymi na temat ich sytuacji życiowej. Proponowana jest im pomoc oraz przekazywane są informacje o możliwości skorzystania z różnych form pomocy począwszy od bezpłatnego posiłku skończywszy na pobycie w schronisku dla bezdomnych.

Policjanci przekazali również otrzymany z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, kurtko-kombinezon dla bezdomnego. Ta odzież ma go ochronić przez wyziębieniem w trakcie zamieszkiwania w pustostanie, gdyż mężczyzna odmawia przewiezienia do schroniska w okresie zimowym.

Temperatura na zewnątrz, szczególnie w nocy jest poniżej zera. Dla bezpieczeństwa bezdomnych, szczególnie w okresie zimowym, kontrole miejsc gdzie przebywają te osoby, policja prowadzi cyklicznie. Jednocześnie informujemy, że każdy obywatel może zatroszczyć się o osoby pozostające bez dachu nad głową, zaznaczając miejsce przebywania takich osób na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, co znacznie usprawni pracę mundurowych, a tym samym zapewni szybką pomoc tym, którzy jej potrzebują, a z różnych względów boją się lub wstydzą o nią poprosić.

Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do Dyżurnego Komisariatu Policji w Koronowie na numer telefonu : 47 7521 221 lub 47 7521 200, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony