Wiadomości

Sprawca kradzieży sam przyniósł łup do komendy

Data publikacji 10.01.2022

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi Brodnicy, który w minionym tygodniu, z marketu budowlanego, ukradł wkrętarkę. W mieszkaniu sprawcy policjanci ujawnili ponadto 193 tabletki ekstazy, prawie 5 g amfetaminy i niewielką ilość marihuany. Dlatego usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu brodniccy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży wkrętarki o wartości 1 980 złotych z terenu marketu budowlanego. Funkcjonariusze wytypowali potencjalnego sprawcę tego przestępstwa i pojechali do jego mieszkania. Funkcjonariusze, w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 40-latka, ujawnili ponadto 193 tabletki ekstazy, prawie 5 g amfetaminy i niewielką ilość marihuany. Mężczyzny nie było w tym czasie w mieszkaniu, a kiedy dowiedział się, że funkcjonariusze go poszukują sam stawił się do brodnickiej komendy ze skradzioną wkrętarką.

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka. Mężczyzna, oprócz zarzutu przestępstwa kradzieży, usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony sprzęt wrócił na sklepowe półki.

 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony