Wiadomości

Rowerzyści z promilami ze „słonymi” mandatami

Data publikacji 10.01.2022

Policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego zatrzymali ostatnio trzech rowerzystów, bo ci jechali dosłownie wężykiem. Nowy taryfikator przewiduje dla nich surowe mandaty! To grzywny w wysokości 2 500 zł.

Miniony weekend na drogach powiatu to trzech nietrzeźwych rowerzystów, którzy stworzyli zagrożenie na drogach, bo byli kompletnie pijani.

W piątek (7.01.22) policjanci inowrocławskiej „drogówki” zatrzymali 48-letniego cyklistę, który jechał rowerem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W Gniewkowie natomiast patrol z miejscowego komisariatu wyeliminował z ruchu 55-letniego rowerzystę. Tu też nie było dobrze, bo mężczyzna miał 0,58 promila.

Nieodpowiedzialnych rowerzystów policjanci ukarali mandatami. Według nowego taryfikatora obowiązującego od 1 stycznia 2022r. grzywna wynosi 2 500 zł!

Takiej samej wysokości mandat policjanci zaproponowali 48-letniemu cykliście, który jechał w niedzielę (9.01.22) przez Tuczno. Patrol ze Złotnik Kujawskich ustalił, że mężczyzna miał 2,20 promila alkoholu w organizmie! Z uwagi na to, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony