Wiadomości

Odszedł na wieczną służbę. Pozostanie na zawsze w naszych sercach

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że Nasz Kolega - asp. szt. Waldemar Zwierzyński dzielnicowy Komisariatu Policji w Janikowie odszedł nagle i niespodziewanie. Cześć Jego Pamięci!

Dzisiaj (12.01.22) żegnamy aspiranta sztabowego Waldemara Zwierzyńskiego, który od ponad 21 lat służył w Policji. Początkowo był w ogniwie patrolowym w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu, później w Komisariacie Policji w Pakości i Janikowie. Od 2013 roku pełnił służbę jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w Janikowie.

Zawsze aktywny, chętny do pomocy kolegom oraz mieszkańcom nawet poza służbą. Był wyróżniającym się policjantem. Wielokrotnie spotykał się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie gminy Janikowo i edukował ich na temat zasad bezpieczeństwa. To policjant, który pomaganie miał we krwi. W listopadzie ubiegłego roku z rąk przedstawicieli Zarządu Głównego PCK i Prezesa Honorowych Dawców Krwi w Inowrocławiu otrzymał odznaczenie nadane przez Ministra Zdrowia za działanie w wyjątkowy sposób na rzecz ratowania ludzi. Oddał bowiem 35 litrów krwi.

Zmarł nagle w wieku 43 lat, opuszczając pogrążonych w żalu żonę i syna, ale też nas policjantów i pracowników Policji. Wszyscy łączymy się w bólu z jego bliskimi.

Waldku, cześć Twojej Pamięci!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony