Wiadomości

Chuligan usłyszał zarzut uszkodzenia ciała

Data publikacji 14.01.2022

Dzięki publikacji wizerunku mężczyzny, który bez powodu zaatakował napotkaną kobietę napastnik nie uniknie kary. 64-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzut. Za uszkodzenie ciała grozi mu do 2 lat więzienia.

W minioną środę (12.01.22) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu prosili o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zaatakował przypadkowo napotkaną kobietę. Do zdarzenia doszło 5 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia, około 13:00 w Toruniu przy skrzyżowaniu ulic Odrodzenia i Szosy Chełmińskiej sprawca dwukrotnie uderzył kobietę w twarz i kopnął ją w nogę. Pokrzywdzona w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała.

W toku postępowania, policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym kamery zarejestrowały wizerunek napastnika. Wczoraj (13.01.22) mężczyzna został zatrzymany. To 64-latek z Torunia bez stałego adresu zameldowania.

Dzisiaj (14.01.22) usłyszał on zarzut uszkodzenia ciała 24-letniej kobiety, działając w sposób chuligański, publicznie z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego. Decyzją prokuratora czyn ten ścigany jest z urzędu, dlatego prawdopodobnie jeszcze dzisiaj podejrzany stanie przed obliczem oskarżyciela.

64-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony