Wiadomości

Surowe konsekwencje skrajnej nieodpowiedzialności młodego kierowcy

Data publikacji 17.01.2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Wąbrzeźna, który w centrum miasta jechał bmw ponad 140km/h! Jego szalony rajd przerwali policjanci „drogówki”. 19-latek stracił prawo jazdy i zapłaci najwyższą grzywnę przewidzianą w obowiązujących od niedawna znowelizowanych przepisach.

W piątek (14.01.22) około 19:00 funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów jadących ulicą Kętrzyńskiego w Wąbrzeźnie. Spokojny, piątkowy wieczór zakłócił nagle „ryk silnika" bmw, pędzącego z centrum miasta. Policjanci zmierzyli prędkość szybko zbliżającego się auta. Dwukrotnie urządzenie wskazało wynik 142 km/h przy obowiązującym w obszarze zabudowanym ograniczeniu do 50 km/h!

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli bmw, za kierownicą którego siedział 19-letni mieszkaniec Wąbrzeźna. Jak się okazało, młody mężczyzna posiadał prawo jazdy od zaledwie kilku miesięcy. Nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego postępowania, przez które doprowadzić mógł do dramatycznie niebezpiecznej sytuacji na drodze.

W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 92 km/h, policjanci zatrzymali prawo jazdy nierozsądnego kierowcy na najbliższe 3 miesiące i w myśl nowych przepisów ukarali go mandatem karnym w kwocie 2 500 zł. Pozostaje mieć nadzieję, że przemówi to do rozsądku młodego mężczyzny i nigdy więcej nie narazi na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników drogi.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony