Wiadomości

Patrol prewencji znalazł amfetaminę, a policyjny pies marihuanę

Lipnowscy policjanci prewencji mieli „służbowego nosa”. Podczas interwencji, w kieszeni legitymowanego znaleźli woreczek z amfetaminą. Drugą część pracy wykonał policyjny psiak. W mieszkaniu zatrzymanego Junior znalazł metalową puszkę z marihuaną.

Patrol prewencji pełniący nocną (13/14.01.22) służbę na terenie Lipna wylegitymował dwie osoby, które wyraźnie na widok policjantów zaczęły się denerwowac. Podczas rozmowy z mundurowymi, jeden z nich swoim zachowaniem wzbudził szczególne zainteresowanie funkcjonariuszy. 24-latek sprawiał wrażenie rozkojarzonego i unikał kontaktu wzrokowego. Podczas przeszukania, w kieszeni jego bluzy, policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem.

W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków mieszkaniec Rypina został zatrzymany. Testy wykazały, że znaleziona substancja to ponad 5 gramów amfetaminy.  

Dalszą część pracy wykonali policjanci służby kryminalnej i przewodnik psa ze swoim czworonożnym podopiecznym. Junior, podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, wskazał metalową puszkę, w której policjanci znaleźli marihuanę.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomani grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony