Wiadomości

Wysokie mandaty za lekceważenie pierwszeństwa pieszych

Data publikacji 20.01.2022

Od nowego roku obowiązuje nowy taryfikator. Odczuli to już pierwsi kierowcy, którzy w powiecie tucholskim złamali przepisy Prawa o ruchu drogowym.

Policjanci, podczas służby, zwracają szczególną uwagę na wykroczenia, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. W ostatnim czasie funkcjonariusze tucholskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwsza z nich miała miejsce w Tucholi na ul. Świeckiej. Kobieta kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który zamierzał wejść na przejście. Na szczęście przechodzień w porę zareagował i nie doszło do nieszczęścia. Policjanci ukarali 21-latkę mandatem w wysokości 1500 zł. Do jej konta dopisano również 10 pkt karnych.

Z kolei w Kamienicy, na drodze wojewódzkiej 237, kierowca audi wyprzedzał kilka aut. Rażące było w tym wszystkim to, że wykonał ten manewr na przejściu dla pieszych. 30-letni mężczyzna również został ukarany. Zgodnie z nowym taryfikatorem funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 zł i 10 pkt.

 


 

Autor: mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony