Wiadomości

Recydywista kradł samochodowe drzwi

Data publikacji 21.01.2022

Policjanci z Gniewkowa, pow. inowrocławski, zatrzymali mężczyznę, którego łupem padły samochodowe drzwi. Część skradzionego mienia została odzyskana, a sprawca odpowie w warunkach recydywy.

Kilka dni temu (18.01.22) na terenie gminy Gniewkowo, pow. inowrocławski, doszło do kradzieży drzwi pochodzących od samochodów różnych marek. Sprawca, pod osłoną nocy, z terenu posesji, na której znajdowały się skupowane części i elementy aut, wyniósł pięć sztuk drzwi wartości 2 tys. zł.

Gniewkowscy policjanci już podczas przyjmowania zgłoszenia o przestępstwie ustalili, że w sprawę może być zamieszany bliski sąsiad okradzionego mężczyzny, co się wkrótce potwierdziło. Faktycznie, na jego posesji policjanci ujawnili dwie sztuki z pięciu skradzionych. Ponadto podejrzewany o kradzież 37-letni mężczyzna próbował łupy sprzedawać w punkcie skupu złomu, gdzie ostatecznie do transakcji nie doszło.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia i zebrali dowody przeciwko niemu. Wczoraj (20.01.22) usłyszał on zarzut kradzieży. Z uwagi na to, że przestępstwo, które popełnił było kolejnym, mężczyzna odpowie w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu teraz podwyższona kara, czyli do siedmiu i pół roku więzienia.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Odzyskane skradzione drzwi
Powrót na górę strony