Wiadomości

Uciekinierki zatrzymane w niespełna dwie godziny

Data publikacji 21.01.2022

Niespełna dwie godziny zajęło mundurowym z posterunku w Sadkach, pow. nakielski, zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie, zgodnie z decyzją sądu, trafiły pod opiekę wychowawców.

Wczoraj (20.01.21) na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że trzy podopieczne uciekły podczas spaceru, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku. Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Mundurowi z posterunku w Sadkach, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie ewentualne ich kryjówki. Długo nie trwało, jak zauważyli trzy dziewczyny, które wyglądem przypominały uciekinierki.

Nieletnie, jak tylko spostrzegły radiowóz, rzuciły się do ucieczki. Na nic się to zdało, gdyż szybko zostały zatrzymane. Sprawdzenie ich personaliów w policyjnej bazie potwierdziło, że 17-latka oraz dwie 16-latki są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna dwóch godzinach od ucieczki, zostały przekazane.

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony