Wiadomości

Recydywista aresztowany za kradzież volkswagena

Data publikacji 21.01.2022

Zebrane dowody w sprawie kradzieży auta doprowadziły kryminalnych z toruńskiej komendy do Olsztyna, gdzie zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 33-latka. Sprawca jest recydywistą, dlatego teraz grozi mu do 15 lat więzienia. Póki co decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zgłoszenie o kradzieży volkswagena passata zaparkowanego przy ul. Dekerta toruńscy policjanci przyjęli 30 października minionego roku. Pokrzywdzony właściciel wycenił pojazd na ponad 21 tysięcy złotych.

Ustalenie sprawcy okazało się nie lada wyzwaniem, jednak kryminalni nie odpuszczali. Efektem ich pracy było zatrzymanie w miniony wtorek (18.01.22) na terenie Olsztyna wytypowanego do sprawy 33-latka pochodzącego z powiatu brodnickiego. Policjanci odzyskali również skradzionego volkswagena, który wkrótce wróci do właściciela.

Jak się okazało, mężczyzna był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa, tj. liczne kradzieże i włamania, a ostatniego czynu dokonał w ciągu 5 lat od wyjścia na wolność. Dlatego teraz odpowie jako recydywista. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień.

Wczoraj (20.01.22) toruński sąd, na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum, aresztował podejrzanego na najbliższe 3 miesiące. Może mu grozić do 15 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci idą z zatrzymanym korytarzem
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony