Wiadomości

Areszt za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udostępniania

Data publikacji 24.01.2022

Zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udostępniania usłyszał 27-latek ze Żnina. Dzisiaj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, zajmujący się przestępczością narkotykową w żnińskiej komendzie, ustalili, że mieszkaniec Żnina posiada w swoim mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować swoje informacje. W piątek (21.01.22) weszli do mieszkania zajmowanego przez 27-latka. W toku przeprowadzonego przeszukania, policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany oraz ponad 10 gramów amfetaminy, a także znaczne ilości gotówki.

Mieszkaniec Żnina został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj (23.01.22) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udostępniania. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Dzisiaj (24.01.22) Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że najbliższe trzy miesiące 27-latek spędzi w zakładzie karnym.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant stoi przy stole z narkotykami
  • Zabezpieczone narkotyki leżą na stole
  • Policjanci prowadzą podejrzanego
Powrót na górę strony