Wiadomości

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym i jego partnerkę, która też trafiła do zakładu karnego

Mężczyzna miał do odbycia kilkumiesięczny wyrok, ale nie stawił się w zakładzie karnym, więc sąd wydał za nim list gończy. Okazało się, że jego partnerka także powinna być za kratami. Oboje trafili tam w miniony piątek, bo kryminalni z Lipna ustalili, gdzie poszukiwani mogą przebywać i zatrzymali ich na terenie Piotrkowa Kujawskiego.

Sąd Rejonowy w Lipnie skazał 34-latka na kilka miesięcy więzienia. Mężczyzna nie stawił się jednak w zakładzie karnym, dlatego w grudniu ubiegłego roku sąd wydał za nim list gończy. Mieszkaniec Lipna zmieniał miejsca pobytu, ale lipnowscy kryminalni ustalili gdzie aktualnie przebywa. Gdy funkcjonariusze pojawili się w miniony piątek (28.01.22), w jednym z domów w Piotrkowie Kujawskim, mieszkająca tam kobieta zaprzeczała, by na terenie gospodarstwa przebywał poszukiwany. Policjanci nie dali się jednak zwieść i znaleźli mężczyznę. Ten ukrywał się wraz z partnerką w budynku gospodarczym. Zabarykadowanie pustakami drzwi do pomieszczenia, w którym przebywali, na nic się zdało.
Okazało się, że jego partnerka (30l.) także poszukiwana jest do odbycia wyroku więzienia. Jeszcze tego samego dnia oboje trafili do zakładów karnych. Mężczyzna ma do odbycia kilkumiesięczny wyrok. Kobieta powinna opuścić zakład karny w połowie miesiąca.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony