Wiadomości

Dzięki grupie SPEED kolejni kierowcy przekonali się o wysokich grzywnach w nowym taryfikatorze

Data publikacji 03.02.2022

Pomimo wprowadzenia od nowego roku nowego taryfikatora mandatów karnych, grudziądzcy policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami lekceważącymi bezpieczną jazdę. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, bo mieli na liczniku o ponad 50 km/h więcej niż obowiązująca prędkość, trzeci miał za nic czerwone światło i opuszczane zapory kolejowe.

Wczoraj (2.02.22) grudziądzcy policjanci, pełniący służbę w ramach grupy Speed, patrolując między innymi ulice miasta, ujawnili kierującego oplem, który na dojeździe do bramek autostradowych, na ograniczeniu prędkości do 60 km/h jechał mając „na liczniku” blisko 120 km/h. Mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Według nowego taryfikatora, 32-latek został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł i 10 punktami. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego, za przekroczenie prędkości, stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Tego samego dnia, inny patrol w Grudziądzu na ulicy Chełmińskiej zatrzymał 23-letniego kierującego bmw. Mieszkaniec miasta w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 59 km/h. Do tej pory za to wykroczenie groził mandat w kwocie od 400 do 500 zł. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego grzywnę w wysokości 1 500 zł. Jego  status kierowcy został także powiększony o 10 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3miesiące.

Także w Grudziądzu, na ulicy Bydgoskiej tuż przed 18.00, patrol grudziądzkiej „drogówki” zatrzymał do kontroli 36-letniego grudziądzanina, poruszającego się fordem focusem, który miał za nic wyświetlane czerwone światło i opuszczane zapory kolejowe. Na sprawcę wykroczenia funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości aż 2 000 tysięcy złotych i punkty karne.

Wysokie kwoty grzywien za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim wyeliminować naganne zachowania kierujących. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

 

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony