Wiadomości

Ponownie złamał zakaz sądowy i dodatkowo pod wpływem alkoholu

Data publikacji 07.02.2022

Policjanci z Białych Błot zatrzymali kierowcę, który nie stosując się do wyroku sądu złamał zakaz prowadzenia pojazdów. Jak się okazuje kolejny raz. Ponadto 51-latek kierował skodą mając blisko promil alkoholu w organizmie.

W miniony piątek (04.02.2022) około 15.25 uwagę policjantów z Białych Błot pełniących służbę na terenie tej miejscowości zwrócił kierowca skody, który jechał przez skrzyżowanie ulicy Kruszyńskiej i Obwodowej. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Szybko okazało się, że 51-latek jadąc autem popełnił dwa przestępstwa. Nie dość, że jechał mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów obowiązującego do czerwca 2022 roku, to jak wykazało przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości, kierował pojazdem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Podczas czynności okazało się również, że 51-latek w ostatnich miesiącach kilkukrotnie złamał wspomniany zakaz sądowy. Teraz musi liczyć się z kolejnymi konsekwencjami za swoje postępowanie.

 

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony