Wiadomości

Odpowie za znieważenie policjantów, groźby, narkotyki, kradzież i włamanie

Data publikacji 07.02.2022

Na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu 40-letni mieszkaniec Kruszwicy. Gdy popełnił szereg przestępstw uciekł za granicę. Wrócił do rodzinnego miasta i natychmiast zatrzymali go policjanci. Zarzuty jakie usłyszał skutkowały zastosowaniem wobec niego przez sąd tymczasowego aresztowania. Grozi kara 15 lat za kratami.

Wczoraj (6.02.22) kruszwiccy policjanci doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 40-latka. Mężczyzna został zatrzymany dzień wcześniej, niedługo po tym jak policjanci uzyskali informację, że wrócił z zagranicy i ukrywa się w pobliżu jednej z posesji. Tam też patrol go znalazł. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinnym, co po wstępnych testach okazało się marihuaną. Dlatego oprócz wcześniejszych spraw odpowie też za posiadanie narkotyków.

Przeciwko mężczyźnie prowadzonych było kilka postępowań. Ostatnie z nich toczyło się od listopada ubiegłego roku. Wówczas, na jednym z portali społecznościowych, mężczyzna zamieścił wpisy znieważające sześciu policjantów z kruszwickiego komisariatu. Używał przy tym słów wulgarnych i groził im oraz ich rodzinom. Ponadto zamieścił też nagranie video z podobnymi obraźliwymi treściami.

Również w ubiegłym, roku od maja do czerwca, w krótkich odstępach czasu, okradł on sklep z kosmetyków na łączną kwotę ponad 2 tys. zł. W lipcu natomiast włamał się do zaparkowanego na jednej z ulic miasta samochodu marki Mazda, skąd ukradł pieniądze i  telefon komórkowy na łączną sumę ponad 900 zł. Czynów tych dokonał w warunkach recydywy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty łącznie sześciu przestępstw. Podczas posiedzenia w sądzie, na wniosek policji i oskarżyciela, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony