Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie tucholskim

Data publikacji 08.02.2022

Każdy mieszkaniec naszego kraju może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Krajowa  Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do  wymiany informacji lokalnej społeczności z policją. Za jej pomocą można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Policjanci cały czas je weryfikują. W naniesionym potencjalnym zagrożeniu istnieje możliwość dodania opisu oraz zdjęć, które z pewnością pomocne będą w zweryfikowaniu. Co ważne, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

Od  początku 2022 roku mieszkańcy powiatu tucholskiego, za pośrednictwem  elektronicznej mapy, przekazali 42 zgłoszenia, które według nich są  niebezpieczne. Po weryfikacji, policjanci potwierdzili 12 z nich, a 4 zostały już wyeliminowane.

Przypominamy,  że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłoszenia pilnej  interwencji policji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru  alarmowego 112.

Autor: mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony