Wiadomości

Włamał się do garażu i ukradł narzędzia

Data publikacji 09.02.2022

Kruszwiccy policjanci aktem oskarżenia zakończyli sprawę kradzieży z włamaniem, o którą podejrzany jest 24-letni mieszkaniec miasta. Zebrane dowody wskazują na to, że „obłowił się” narzędziami, które następnie sprzedał. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Na początku stycznia policjanci z komisariatu w Kruszwicy, pow. Inowrocławski, otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu. Nieznany sprawca zabrał stamtąd narzędzia warte 1 250 zł.

Policyjne działania doprowadziły do ustalenia osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna, w połowie stycznia, został namierzony i zatrzymany. Zgromadzone przeciwko niemu dowody skutkowały tym, że usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do przestępstwa i tego, że skradzione narzędzia sprzedał przypadkowo napotkanemu mężczyźnie.

Kruszwiccy policjanci zakończyli już tę sprawę aktem oskarżenia. Teraz rozpatrzy ją sąd. Podejrzanemu za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Policja informuje i ostrzega osoby, które kupują od przypadkowych osób jakieś mienie. Pamiętajmy, że trzeba mieć na względzie to, iż oferowane rzeczy mogą pochodzić z przestępstwa. Oznacza to zatem, że można odpowiadać za przestępstwo paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony