Wiadomości

Policjanci grupy SPEED wyeliminowali z ruchu kierowcę, który w ogóle nie powinien znaleźć się na drodze

Data publikacji 10.02.2022

Jeszcze nie wszyscy kierowcy „przyswoili” sobie zmiany wysokości mandatów nowego taryfikatora, który wszedł w życie od początku tego roku. Wczoraj mieszkaniec Nowego (pow. świecki) miał okazję dokładnie zapoznać się z nowymi przepisami i to z „pierwszej ręki”. Został zatrzymany przez policjantów grupy SPEED, bo nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Nie wszyscy kierujący respektują obowiązujące przepisy prawa. Zdarza się, że niektórzy decydują się na jazdę samochodem, kiedy w ogóle nie powinni tego robić. Wczoraj (9.02.22) policjanci grupy SPEED ze Świecia patrolowali teren Nowego (pow. świecki). Ustalili, że ul. Bydgoską niebawem może przemieszczać się kierowca vw passata nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdem. Nie mylili się. Zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta, jadącego w kierunku Gdańska. Mężczyzna, za popełnione wykroczenie, będzie tłumaczył się przed sądem. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a pojazd, na koszt kierowcy, został usunięty z drogi.

Przypominamy, że dotychczas kierowanie samochodem czy innym pojazdem mechanicznym bez uprawnień karane było mandatem w wysokości 500 zł. Od stycznia każdą sprawą kierowania pojazdem bez uprawnień musi zająć się sąd, a sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości do 30 tys. zł. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony