Wiadomości

Nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w czuje oko grupy SPEED

Data publikacji 11.02.2022

Świeccy policjanci grupy SPEED codziennie ujawniają wiele niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na drogach powiatu. Każde popełnione wykroczenie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Po raz kolejny wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących.

Zima to pora roku, kiedy kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, a także jego konsekwencje.

Wczoraj (10.02.22) policjanci grupy SPEED z komendy w Świeciu zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego. Pierwszy został skontrolowany w miejscowości Święte (pow. świecki). 52-letni kierowca audi a8, jadąc od strony Gdańska, wyprzedził inny pojazd na odcinku drogi, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1 000 złotych oraz 5 punktów karnych.

Kolejny kierowca nie przestrzegał ograniczeń prędkości. W Górnej Grupie (pow. świecki) pędził przez obszar zabudowany z prędkością 103 km/h. 68-letni kierowca volkswagena, oprócz wysokiego mandatu (1500 zł), otrzymał 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali kierowcy również prawo jazdy na 3 miesiące oraz dowód rejestracyjny, bo, jak się okazało, pojazd nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego mundurowi apelują do kierowców o rozwagę i odpowiedzialną jazdę.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony