Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców

Data publikacji 14.02.2022

Zatrzymania kierowców wsiadających za przysłowiowe „kółko” po wypiciu wcześniej alkoholu pokazują, że w dalszym ciągu świadomość kierowców, w kwestii możliwych skutków tak nierozważnego zachowania, jest mała. Odzwierciedleniem tego są weekendowe zatrzymania na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów prawa to podstawowe zadania policjantów głównie ruchu drogowego, ale nie tylko. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kontrolując m. in. prędkość z jaką kierowcy jadą czy ich stan trzeźwości eliminując tym samym osoby, które stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie inaczej było podczas minionego weekendu kiedy policjanci zatrzymali łącznie jedenastu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców samochodów i rowerzystów. Przytoczymy tylko te najbardziej rażące.

W piątkowe (11.02.2022) popołudnie, tuż po 15.00, patrol z komisariatu w Fordonie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego vw passatem. Stan kierowcy poruszającego się ulicą Andersa daleko odbiegał od pożądanego za kierownicą. Przeprowadzone badanie wykazało, że 31-latek prowadził auto mając 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia (12.02.2022) około 23:35 w ręce policyjnych „wywiadowców” z bydgoskiej komendy wpadł kierujący autem marki Kia. Okazało się, że 45-latek jadący ulicą Jackowskiego w Bydgoszczy miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast wczoraj (13.02.2022) około 16:35 policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali na terenie Koronowa 46-latka, który kierował volkswagenem mając 2,8 promila. Do jego zatrzymania doszło na ulicy Długiej.

To tylko trzy przypadki, gdzie kierowcy w porę zostali wyeliminowani z ruchu przez policjantów i nie doprowadzając do zdarzenia drogowego. Jednak dwa kolejne przykłady pokazują do czego może doprowadzić wypity przez kierującego alkohol. Na szczęście w żadnym z nich nie doszło do tragedii.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości (mając 1,6 promila alkoholu w organizmie), spowodowanie kolizji z innym pojazdem oraz kierowanie oplem vectra nie mając do tego uprawnień odpowie 29-letni mieszkaniec Bydgoszczy zatrzymany na ulicy Wojska Polskiego w minioną sobotę około 12:30.

Niemal w tym samym czasie na ulicy 23 Stycznia w Solcu Kujawskim doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył kierujący volkswagenem golfem. 40-letni mieszkaniec tego miasta spowodował kolizję drogową uderzając w lampę  oświetleniową, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci go zatrzymali i sprawdzili jego trzeźwość. Solecczanin miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Nie sposób pominąć „wyczynów” w tym względzie pięciu rowerzystów. Również oni wykazali się brakiem rozwagi i jechali drogą w stanie nietrzeźwości. Również oni poniosą konsekwencje swojego postępowania.

Bydgoscy policjanci z całą stanowczością reagują na wszystkie przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Konsekwentnie „rozliczają” wszystkie osoby, które jadą niezgodnie z obowiązującymi przepisami czy będąc pod wpływem alkoholu czy innego środka działającego podobnie. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, a przed nimi sprawa karna w sądzie.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony