Wiadomości

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców

Data publikacji 14.02.2022

Zatrzymania kierowców wsiadających za przysłowiowe „kółko” po wypiciu wcześniej alkoholu pokazują, że w dalszym ciągu świadomość kierowców, w kwestii możliwych skutków tak nierozważnego zachowania, jest mała. Odzwierciedleniem tego są weekendowe zatrzymania na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów prawa to podstawowe zadania policjantów głównie ruchu drogowego, ale nie tylko. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kontrolując m. in. prędkość z jaką kierowcy jadą czy ich stan trzeźwości eliminując tym samym osoby, które stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie inaczej było podczas minionego weekendu kiedy policjanci zatrzymali łącznie jedenastu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców samochodów i rowerzystów. Przytoczymy tylko te najbardziej rażące.

W piątkowe (11.02.2022) popołudnie, tuż po 15.00, patrol z komisariatu w Fordonie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego vw passatem. Stan kierowcy poruszającego się ulicą Andersa daleko odbiegał od pożądanego za kierownicą. Przeprowadzone badanie wykazało, że 31-latek prowadził auto mając 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia (12.02.2022) około 23:35 w ręce policyjnych „wywiadowców” z bydgoskiej komendy wpadł kierujący autem marki Kia. Okazało się, że 45-latek jadący ulicą Jackowskiego w Bydgoszczy miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast wczoraj (13.02.2022) około 16:35 policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali na terenie Koronowa 46-latka, który kierował volkswagenem mając 2,8 promila. Do jego zatrzymania doszło na ulicy Długiej.

To tylko trzy przypadki, gdzie kierowcy w porę zostali wyeliminowani z ruchu przez policjantów i nie doprowadzając do zdarzenia drogowego. Jednak dwa kolejne przykłady pokazują do czego może doprowadzić wypity przez kierującego alkohol. Na szczęście w żadnym z nich nie doszło do tragedii.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości (mając 1,6 promila alkoholu w organizmie), spowodowanie kolizji z innym pojazdem oraz kierowanie oplem vectra nie mając do tego uprawnień odpowie 29-letni mieszkaniec Bydgoszczy zatrzymany na ulicy Wojska Polskiego w minioną sobotę około 12:30.

Niemal w tym samym czasie na ulicy 23 Stycznia w Solcu Kujawskim doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył kierujący volkswagenem golfem. 40-letni mieszkaniec tego miasta spowodował kolizję drogową uderzając w lampę  oświetleniową, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci go zatrzymali i sprawdzili jego trzeźwość. Solecczanin miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Nie sposób pominąć „wyczynów” w tym względzie pięciu rowerzystów. Również oni wykazali się brakiem rozwagi i jechali drogą w stanie nietrzeźwości. Również oni poniosą konsekwencje swojego postępowania.

Bydgoscy policjanci z całą stanowczością reagują na wszystkie przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Konsekwentnie „rozliczają” wszystkie osoby, które jadą niezgodnie z obowiązującymi przepisami czy będąc pod wpływem alkoholu czy innego środka działającego podobnie. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, a przed nimi sprawa karna w sądzie.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony