Wiadomości

Pojechali na zakłócenie spokoju, a przywieźli prawie pół kilograma narkotyków

Data publikacji 15.02.2022

Policjanci u jednego z mieszkańców Rypina zabezpieczyli prawie 250 gramów amfetaminy, blisko 190 gramów marihuany oraz nielegalną plantację. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. A wszystko zaczęło się od zgłoszenia o zakłócaniu spokoju.

W minioną niedzielę (13.02.22)  rypińscy policjanci z „patrolówki” zostali wezwani przez jednego z mieszkańców Rypina, że jego sąsiad głośno słucha muzyki i zakłóca mu spokój. Gdy mundurowi pojechali na miejsce, na klatkę schodową wyszedł do nich 22-latek, który był nietrzeźwy. Przyznał, że to on słuchał głośno muzyki, ale już teraz zachowa spokój. Za to wykroczenie został ukarany mandatem.

Funkcjonariusze zakończyli interwencję, jednak nie na długo. Po chwili zostali ponownie wezwani pod ten adres, ponieważ 22-latek zaatakował sąsiada za wezwanie policji.

Mundurowi wrócili na miejsce. Na klatce schodowej zastali 22-latka, który był pobudzony i agresywny. Funkcjonariusze zdecydowali, że zatrzymają go do wytrzeźwienia. W tym momencie z jego mieszkania wyszła kobieta. Gdy tylko otworzyła drzwi policjanci wyczuli silny zapach marihuany. Nabrali podejrzeń, że mężczyzna może ukrywać w mieszkaniu narkotyki.

Funkcjonariusze weszli do środka, aby je przeszukać. Okazało się, że się nie mylili. W mieszkaniu, w różnych miejscach, schowane były pojemniki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem, a także trzy donice z zasadzonymi krzewami w specjalnie ogrzewanym urządzeniu do uprawy roślin. 22-latek miał również ukryte w kieszeniach zawiniątka z suszem. Policjanci zabezpieczyli znalezione substancje, a była to amfetamina w ilości blisko 250 gramów, prawie 190 gramów marihuany oraz trzy krzewy konopi indyjskich.

22-latek oraz jego 20-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu. W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że wszystkie zabezpieczone substancje należały do mężczyzny. Usłyszał on zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz nielegalnej uprawy konopi indyjskich.  

Dzisiaj (15.02.22), na wniosek policjantów, sąd w Rypinie zdecydował o tymczasowym  aresztowaniu mężczyzny na  2 miesiące. Za te przestępstwa grozi mu do 10-ciu lat więzienia. 

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • Widok na narkotyki leżące na stole
  • Widok na narkotyki leżące na stole
  • Widok na narkotyki leżące na stole
  • policjant kuca przed donicami z marihuaną
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Widok na narkotyki leżące na stole
  • Widok na narkotyki leżące na stole
Powrót na górę strony