Wiadomości

Zgłoszenia w kategorii „bezdomność” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.02.2022

Dzielnicowi z fordońskiego komisariatu, na przestrzeni ostatnich miesięcy, odbierali zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o miejscach przebywania osób bezdomnych. Policjanci po każdym takim zgłoszeniu jechali we wskazane przez mieszkańców miejsce, w którym mogą przebywać osoby bezdomne. Policjanci nie tylko weryfikowali to zgłoszenie, ale przede wszystkim udzielali niezbędnej pomocy- rozdawali kurtko-śpiwory, koce termiczne czy jedzenie.

Zima to szczególnie trudny czas dla osób będących pozbawionych dachu nad głową. Każdego roku wraz z nastaniem niskich temperatur policjanci kontrolują wszystkie znane im miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, by sprawdzić czy potrzebują pomocy. W tworzeniu tzw. mapy bezdomności pomagają również zgłoszenia przekazywane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami, szczególnie w porze nocnej, zgłoszenia okazały się istotne przy dyslokacji służby. Fordońscy dzielnicowi systematycznie sprawdzają wskazane miejsca w ciągu dnia o różnych porach, a także przekazują informacje policjantom Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego celem dokonywania kontroli nocnych i udzielania niezbędnej pomocy w razie potrzeby. Fordońscy policjanci najbardziej potrzebującym osobom bezdomnym rozdali kurtko-śpiwory, pościel i koce termiczne oraz paczki żywnościowe z długim terminem przydatności. 

***

Pamiętaj, że korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych. Dla nich niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia i życia!

Autor: podkom. Łukasz Lewandowski/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjant i bezdomny mężczyzna podczas przekazania kołdry i koca.
  • Policjant i mężczyzna stoją przy otwartej strefie ładunkowej radiowozu.
  • Pora nocna. Policjant stoi przy radiowozie wraz z mężczyzną.
Powrót na górę strony