Wiadomości

2 tysiące złotych mandatu za wjazd na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła

Data publikacji 15.02.2022

Kierowca volkswagena, pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wjechał na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie 50-latka zarejestrował wideorejestrator świeckiej grupy SPEED. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest w skutkach tragiczny.

Niestety, kierowcy ignorują obowiązujące przepisy, a przykładem jest zachowanie kierowcy volkswagena golfa, którego w miniony weekend (12.02.22) zatrzymali do kontroli policjanci grupy SPEED z komendy w Świeciu. 50-letni mieszkaniec Grudziądza wjechał na przejazd kolejowy w Warlubiu (pow. świecki) pomimo sygnału czerwonego nadawanego przez sygnalizator. To niebezpieczne wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Ponadto wspomniany kierowca, jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości do 30 tys. złotych oraz obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Film Swiecie_-_przejazd.mp4

Pobierz plik Swiecie_-_przejazd.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.66 MB)

Powrót na górę strony