Wiadomości

Grupa SPEED nie odpuszcza nieodpowiedzialnym kierowcom

Policjanci grupy SPEED ze Świecia codziennie ujawniają wiele niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na drogach powiatu. Każde popełnione wykroczenie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Funkcjonariusze po raz kolejny wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy popełnili szereg wykroczeń, a do tego w ogóle nie powinni siadać „za kółkiem”.

Zima to pora roku, kiedy kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej i niebezpiecznej jazdy, którzy zapominają, że takie nierozważne zachowanie zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym.

Wczoraj (15.02.22) w Sartowicach (pow. świecki) policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na forda focusa, którego kierowca i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Auto zatrzymali więc do kontroli. Wtedy okazało się, że 38-latek z Grudziądza ma wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, za co będzie tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia otrzymali mandat. Kierowca auta zapłaci dodatkowo za brak wymaganego wyposażenia pojazdu. Mundurowi zatrzymali mu również dowód rejestracyjny w związku ze złym stanem technicznym pojazdu.

Dzisiaj (16.02.22) funkcjonariusze grupy SPEED namierzyli kolejnych kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. W miejscowości Święte (pow. świecki), kierowca audi A3, jadąc w kierunku Bydgoszczy, wyprzedzał ciąg pojazdów. Nie zastosował się przy tym, do obowiązującego na tym odcinku drogi, zakazu wyprzedzania oraz podwójnej linii ciągłej. W związku ze zbiegiem wykroczeń policjanci skorzystali z art. 96 § 1ad ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia i nałożyli na 33-letniego mieszkańca powiatu węgrowskiego 6 000 złotych mandatu. Jak się okazało, skontrolowany kierowca również nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Tej samej wysokości mandat (6 tys. zł) policjanci nałożyli na 46-letniego bydgoszczanina kierującego volvo. On również nie umknął uwadze funkcjonariuszy ruchu drogowego, kiedy w Świętym, wyprzedzał mimo zakazu i linii podwójnej ciągłej.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony