Wiadomości

Parkowanie na przystankach w oku policyjnej kamery

Data publikacji 16.02.2022

Włocławscy policjanci ruchu drogowego, wykorzystując videorejestrator nagrali kierujących, którzy zaparkowali swoje auta w zatoczkach autobusowych. Za popełnione wykroczenie posypały się mandaty karne.

Tego typu działania przeprowadzili włocławscy mundurowi w poniedziałek (14.02.22) na terenie całego miasta. Tylko podczas jednej służby policjanci ruchu drogowego zarejestrowali 13 wykroczeń, gdzie kierowcy pozostawili pojazdy w zatoczce autobusowej. Takim zachowaniem utrudnili manewrowanie kierowcom komunikacji miejskiej, popełniając jednocześnie wykroczenie. W każdym ujawnionym przypadku policjanci ukarali kierowców mandatem. Większość z nich tłumaczyła, że zatrzymała się tylko na chwilę.

Przypominamy, że przepisy ruchu drogowego zakazują zatrzymywania się na całej długości zatoki autobusowej oraz w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek. Pamiętajmy, że takie zachowanie jest nie tylko złamaniem przepisów, ale też znacznie utrudnia manewry kierowcom autobusów i może wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych.

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Film 116.mp4

Pobierz plik 116.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.72 MB)

Powrót na górę strony