Wiadomości

Pod brodnicką komendą policji trwa zbiórka krwi dla Kornelii

Data publikacji 17.02.2022

Już od wczesnych godzin rannych pod brodnicką komendą ustawiła się kolejka chętnych osób do oddania krwi dla Kornelki Polaszewskiej. W akcji zaangażowane są służby mundurowe, mieszkańcy Brodnicy i powiatu. Do zaparkowanego mobilnego ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może przyjść każdy chętny i podzielić się drogocennym darem, jakim jest krew.

Kornelia, to 6-letnia córka policjanta, u której na początku grudnia 2021 r. zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Obecnie dziecko poddawane jest chemioterapii i potrzebuje naszej pomocy.

Tata Kornelii jest policjantem z dziesięcioletnim stażem. Pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy, II Kompania w Toruniu. Policjant wielokrotnie pełnił służbę na terenie powiatu brodnickiego zarówno podczas zabezpieczania imprez, jak i na drodze. Dzisiaj rodzina policjanta potrzebuje pomocy w walce o zdrowie i życie Kornelii.

Zapraszamy do udziału w zbiórce krwi policjantów, przedstawicieli wszystkich służb mundurowych oraz mieszkańców Brodnicy!

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących ją chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18. a 65. rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa z zaznaczeniem dla Kornelii Polaszewskiej.

Pamiętaj, Twoja krew może uratować niejedno życie!

 

 


 


asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Autobus krwiodastwa.
  • Policjanci przed autobusem.
  • Kolejka do krwiobusa.
  • Policjanci przed ambulansem.
  • Policjanci oddają krew.
  • Osoby oddające krew.
Powrót na górę strony