Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego ujawnili „przekręt” z tachografem cyfrowym

Data publikacji 18.02.2022

Patrol z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymał prawo jazdy kierowcy TIR-a. Funkcjonariusze ujawnili w pojeździe nielegalny zapis tachografu cyfrowego. Kierowca używał cudzej karty kierowcy. Teraz może mu grozić wysoka grzywna.

W środę (16.02.2022) około godziny 17:45, na DK 10 na wysokości miejscowości Makowiska, patrol bydgoskiej „drogówki” zatrzymał pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą. Kierowcą okazał się być przedsiębiorca wykonywujący krajowy transport drogowy zarobkowy na trasie Bydgoszcz – Warszawa.

Policjanci podczas kontroli ujawnili, że kierowca od wyjazdu z firmy, rejestrował za pomocą tachografu cyfrowego na cudzej karcie kierowcy wskazania z zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy lub przebytej drogi. Kierowca przyznał się do naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym.

W myśl nowych przepisów funkcjonariusze sporządzili dokumentację do decyzji administracyjnej, którą przekazali Inspekcji Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Dodatkowo, w takim przypadku, mundurowi obligatoryjnie zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz, za złamanie przepisów, kierowca ciężarówki może liczyć się z wysoką grzywną.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony