Wiadomości

Szereg zarzutów i areszt tymczasowy dla recydywisty

Data publikacji 24.02.2022

Kryminalni z Włocławka ustalili sprawcę licznych włamań i kradzieży, do jakich dochodziło na terenie miasta. Odpowiedzialny za nie 40-latek został zatrzymany i usłyszał w sumie 25 zarzutów. Mężczyzna trafił już na 3 miesiące do aresztu tymczasowego i musi liczyć się z karą nawet do 15 lat więzienia.

Praca policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pozwoliła wytypować sprawcę licznych włamań i kradzieży, do jakich dochodziło na terenie Włocławka od czerwca ubiegłego roku do lutego br. Kryminalni ustalili, że przestępstw tych dopuścił się 40-latek.
W miniony poniedziałek (21.02.22) mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w jednym z włocławskich mieszkań. Zapewne nie spodziewał się, że po tylu miesiącach namierzą go policjanci, gdyż był bardzo zaskoczony ich wizytą.
W komendzie usłyszał w sumie 25 zarzutów związanych z włamaniami do piwnic, mieszkań i pojazdów, a także kradzieżami rowerów, odzieży, elektroniki i narzędzi budowlanych.
Mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury i sądu, który na wniosek śledczych zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był już skazany za podobne przestępstwa i teraz będzie odpowiadał jako recydywista.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony