Wiadomości

Kolejne narkotyki nie trafią na grudziądzkie ulice

Data publikacji 24.02.2022

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 20-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 gramów narkotyków. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat więzienia.

We wtorek (22.02.2022) grudziądzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierującego volkswagenem. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny. Policjanci, podejrzewając, że jest to marihuana, wykonali wstępne badanie narkotesterem, które potwierdziło jej autentyczność. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 60 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutu posiadania narkotyków. Wczoraj (23.02.22) prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony