Wiadomości

Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu po zgłoszeniach

Data publikacji 24.02.2022

Kolejnych kierowców, którzy pijani wsiedli za kierownicę, wyeliminowali z ruchu mundurowi powiatu nakielskiego. Obu zatrzymano po zgłoszeniach, jakie policjanci otrzymali od przypadkowych świadków i taka postawa zgłaszających zasługuje na słowa uznania.

Nietrzeźwy za kierownicą to zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Wiedzą o tym doskonale osoby, które w ostatnich dniach o swoich podejrzeniach w sprawie pijanego za „kółkiem” powiadomili mundurowych powiatu nakielskiego. Taka postawa zasługuje na słowa uznania i świadczy, że mieszkańcy powiatu czują się odpowiedzialni za bezpieczeństwo na trasach.  
Jako pierwszy został zatrzymany w Sadkach 46-letni mieszkaniec jednej z gminnych wsi, który drogą krajową nr 10 przemieszczał się audi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile.
Nieco mniej, bo ponad 2 promile, wykazało badanie trzeźwości 47-latka z gminy Szubin, który hondą przyjechał na stację paliw w Kowalewie.  
Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, a zgodnie z kodeksem karnym grożą im 2 lata więzienia.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony