Wiadomości

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 25.02.2022

Policjanci z rypińskiej „patrolówki” w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na życie, skacząc z bloku z czwartego piętra. Zdecydowane działanie policjantów pozwoliło na uratowanie go. 37-latek trafił do szpitala. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00 - tel. 116 111.

Wczoraj (24.02.22) około 20.00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zgłaszający przekazał, że jego 37-letni syn, który jest nietrzeźwy, wszczął z nim awanturę po czym oświadczył, że odbierze sobie życie. Zgłaszający wskazał policjantom pokój, w którym miał się znajdować.

Gdy funkcjonariusze weszli do pomieszczenia nikogo w nim nie zastali,  było jednak szeroko otwarte okno. Gdy podeszli zauważyli mężczyznę stojącego na parapecie mieszkania na czwartym piętrze i trzymającego się rękoma gzymsu. 37-latek oświadczył policjantom, że chce się zabić i zrobi to, jeśli nie dadzą mu spokoju. Mundurowi poprosili, aby się uspokoił i zaproponowali pomoc. Mężczyzna był nieustępliwy i polecił policjantom opuścić mieszkanie. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze spytali czy się z nimi pożegna i jeden z nich wyciągnął do niego rękę. Ten podał dłoń i w  tym momencie policjanci, mocno go chwytając, wciągnęli z powrotem do mieszkania.

Mężczyzna zachowywał się irracjonalnie i nie chciał dać sobie pomóc. Policjanci pojechali więc z 37-latkiem do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Szybkie i zdecydowane działania funkcjonariuszy oraz udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy- tel. 116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00- tel. 116 111.

 

Autor: asp. sztab. Dorota Rupińska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony