Wiadomości

Zimowe wykopki na polu po... żeliwne rury

Kruszwiccy policjanci zatrzymali i postawili zarzut kradzieży żeliwa 34-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Pod osłoną nocy, wybrał się on na pole w Łagiewnikach i tam wykopywał rury wodociągowe, z których pozyskiwał asortyment na złom. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dwa dni temu (23.02.22) strażnicy rybaccy, którzy patrolowali jezioro Gopło, zauważyli na jednym z pobliskich pól jakieś podejrzane wykopy. Powiadomili natychmiast kruszwickich policjantów, którzy pojechali w to miejsce, by dokładnie sprawdzić co się tam dzieje.

Funkcjonariusze faktycznie potwierdzili na polu obecność jakiegoś mężczyzny, który był zajęty kopaniem rowu. Gdy tylko podjechali bliżej, na ich widok, mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 

Jak się okazało, mężczyzna wykopał pokaźny rów i dostał się do żeliwnych rur od nieużytkowanego wodociągu. Potłukł je i żeliwo przygotował sobie do wywiezienia. Swoim zachowaniem spowodował odzysk 1 380 kg tego surowca, wartego ponad 800 zł, na szkodę jednej z kruszwickich firm.

Zebrane przeciwko mężczyźnie dowody skutkowały tym, że wczoraj (24.02.22) 34-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odzyskane żeliwo wróciło do właściciela.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • wykonany rów, którym biegnie rura
  • elementy rury
  • uszkodzona rura w wykopie
Powrót na górę strony