Wiadomości

Włamywacz nie uniknie kary

Data publikacji 25.02.2022

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalili kto stoi za włamaniem do domu jednorodzinnego i odzyskali część skradzionych rzeczy. 28-latek już usłyszał zarzut. Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia.

W środę (23.02.22) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 28-latka podejrzanego o włamanie do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Truskawkowej. Do tego zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 lutego tego roku. Dom nie był zamieszkały, a właściciel przechowywał tam narzędzia budowlane, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia i elementy fotowoltaiki.

Policjanci, analizując ślady i dowody zebrane w toku postępowania, zdobyli informacje, że za tym przestępstwem może stać 28-letni mieszkaniec Torunia. Kryminalni ustalili, że mężczyzna skradzione przedmioty może przechowywać na jednej z działek na Rudaku. To właśnie tam mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionego sprzętu, który wkrótce wróci do właściciela. Dzisiaj 28-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Był już wcześniej notowany za posiadanie narkotyków i kradzież.

Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony