Wiadomości

Sprawcy rozboju nie cieszyli się długo wolnością i zrabowanymi pieniędzmi

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowiedzą mężczyźni trzej mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Grudziądza. Jeden z nich ma 16 lat, dlatego o jego losie zadecyduje sąd. Pozostali dwaj już zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

27 lutego policjanci z Grudziadza otrzymali zgłoszenie, że do jednej ze stacji paliw na terenie miasta wtargnął mężczyzna i grożąc obsłudze stacji narzędziem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Drugi stał w drzwiach na „czatach”, a trzeci czekał na nich w samochodzie. Po zabraniu pieniędzy uciekli.

Funkcjonariusze od razu po otrzymaniu zgłoszenia i zebraniu wstępnych danych o sprawcach przystąpili do ich poszukiwań. Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością, gdyż jeszcze tego samego dnia dwaj z nich próbowali włamać się do jednego ze sklepów w gminie Gruta, ale tam ich plany pokrzyżował sam właścicel. Po krótkim pościgu ujął obu i zaalarmował o wszystkim policjantów. Trzeci z uczestniczących w rozboju mężczyzn został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później.  gdzie następnie dołączył do swoich kompanów. W trakcie zatrzymania u jednego z rozbójników ujawniono również środki narkotyczne.
Po zebraniu materiału dowodowego, wszyscy (16, 19 i 24l.) usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto dwaj dorośli dodatkowo odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem, a oprócz tego za posiadanie środków narkotycznych, bo w chwili zatrzymania miał je przy sobie.

Dzisiaj (2.03.22), na wniosek śledczych i prokuratora, sąd wobec 19 i 24-latka zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyznom  grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. O losie najmłodszego zdecyduje sąd dla nieletnich.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony