Wiadomości

Sprawca rozboju trafił do aresztu tymczasowego

Kryminalni z Włocławka zatrzymali mężczyznę, który pobił i okradł przechodnia. Na szczęście obrażenia pokrzywdzonego okazały się niegroźne. 17-letni sprawca rozboju trafił już tymczasowo do aresztu, a może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu (23.02.22) po 22.00 przy ul. Płockiej we Włocławku. Idący tamtędy 27-latek został zaczepiony przez mężczyznę, który zaczął go bić i kopać, a następnie zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony w obawie o swoje zdrowie oddał napastnikowi kilkadziesiąt złotych, a następnie zdołał uciec.

Po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie, na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy ustalili rysopis napastnika i rozpoczęli jego poszukiwanie. Sprawca nie został wówczas zatrzymany, ale było to jedynie kwestią czasu.

Kryminalni w ciągu kilku dni ustalili, że sprawcą rozboju jest 17-letni włocławianin i zatrzymali go w miniony poniedziałek (28.02.22). Następnego dnia policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju.

Śledczy wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego i wczoraj (2.03.22) odbyło się posiedzenie w tej sprawie. Sąd zadecydował, że najbliższy miesiąc mężczyzna spędzi za kratami. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony