Wiadomości

Złodziej katalizatorów usłyszał 15 zarzutów

Kryminalni z Aleksandrowa zatrzymali 29-latka, który ma na swoim koncie włamania i kilkanaście kradzieży katalizatorów. Wycinał je z samochodów na terenie Ciechocinka i Raciążka. Do tej pory usłyszał 15 zarzutów.

Kryminalni z Aleksandrowa od kilku tygodni szukali sprawcy kradzieży katalizatorów z pojazdów. Ich ustalenia doprowadziły do wytypowania podejrzewanego. Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca pwoaiwtu w miniony wtorek (1.03.22). W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli szereg skradzionych przedmiotów. Oprócz rzeczonych katalizatorów były tam też elektronarzędzia pochodzące z włamania do garażu na terenie Raciążka.

Do tej pory mężczyzna usłyszał 15 zarzutów. odpowie on za kradzieże, włamania i uszkodzenia mienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj (3.03.22) podejzrany trafił przed oblicze prokuratora, który, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwa 29-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony