Wiadomości

Działania włocławskich policjantów skierowane na bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 04.03.2022

Policjanci z włocławskiej „drogówki” przeprowadzili działania, podczas których zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych w rejonie oznakowanych przejść. Sprawdzali także zachowanie kierowców w stosunku do tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również prawidłowość ich poruszania się.

Pieszy podczas zdarzenia drogowego nie jest chroniony żadnymi systemami bezpieczeństwa. Na tzw. pasach powinien czuć się szczególnie bezpiecznie, dlatego też podczas wczorajszych (3.03.22) działań policjanci kontrolowali bezpieczeństwo w rejonie takich miejsc.

W czasie działań mundurowi ujawnili 45 wykroczeń, za które piesi i kierowcy zostali ukarani mandatami. W 8 przypadkach dotyczyło to pieszych, których głównymi błędami było przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Natomiast wśród kierowców mundurowi ujawnili 7 wykroczeń związanych z nieudzieleniem pierwszeństwa pieszemu oraz omijaniem pojazdu, który zatrzymał się przed pasami w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię.

Mundurowi także w tym dniu kontrolowali prędkość w rejonie przejść dla pieszych i 30 kierowców zostało ukaranych mandatami za jej przekroczenie. 

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film wloclawek.mp4

Pobierz plik wloclawek.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.82 MB)

Powrót na górę strony