Wiadomości

Włamywacz - recydywista zatrzymany

Policjanci z wydziału kryminalnego żnińskiej komendy zatrzymali w piątek mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu na terenie Żnina. Jego łupem padły towary akcyzowe. 45-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności

W piątek (4.03.22) żnińscy mundurowi zostali powiadomieni o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie Żnina. Nieznany wówczas sprawca wybił szybę w oknie, a następnie dostał się do wnętrza lokalu, z którego ukradł wódkę i wyroby tytoniowe. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 1 200 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.  

W toku prowadzonych czynności wytypowali do sprawy 45-letniego żninianina, którego zatrzymali kilka godzin po włamaniu. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli część skradzionego towaru.  

Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut włamania w warunkach recydywy, gdyż, jak ustalili kryminalni, podejrzany był w przeszłości karany za tego typu przestępstwa. Sprawa znajdzie finał w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Włamywaczowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony