Wiadomości

Recydywista w rękach golubsko-dobrzyńskich kryminalnych

Data publikacji 07.03.2022

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z domów w mieście, którego zatrzymali kilka godzin po przestępstwie. Mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut. Z tej racji, że działał w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (5.03.22) dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w mieście, do której doszło minionej nocy. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia i sprzęt RTV wartości 850 zł.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, już po upływie kilku godzinach od zgłoszenia ustalili sprawcę włamania. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec miasta, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Ponieważ dopuścił się czynu zabronionego w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Częściowo odzyskane mienie wróciło do rąk właściciela.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony