Wiadomości

Pirat drogowy wyeliminowany dzięki zgłoszeniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 09.03.2022

Policjanci ukarali kierowcę 1500 złotowym mandatem i zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Wszystko dlatego, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali go po zgłoszeniu naniesionemu przez zaniepokojonych mieszkańców ulicy na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów bydgoskiej komendy. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do jego wyeliminowania. W tym celu wdrażane są dodatkowe zadania dla policjantów realizujących określone zadania.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy ulicy Letniskowej w Koronowie za jej pomocą zgłosili zagrożenie występujące na ich ulicy, a mianowicie przekraczanie dozwolonej prędkości.

W związku z tym zadania związane z weryfikacją zgłoszenia realizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy. Na potwierdzenie tego zgłoszenia nie musieli długo czekać. Wykonywany pomiar prędkości pojazdów poruszających się tą ulicą pozwolił wyeliminować z drogi 35-latka jadącego chevroletem. W miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 40 km/h mężczyzna pędził 93 km/h. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi, a do tego zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować prędkość pojazdów poruszających się wspomnianą ulicą w celu wyeliminowania tego typu zachowań kierowców.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony