Wiadomości

Policyjny dron w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 10.03.2022

Włocławscy policjanci zaczęli obserwować zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Działania dobrze wpisały się w akcję „Na drodze patrz i słuchaj”, realizowaną przez policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Do zwalczania drogowego piractwa i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżnym, policjanci z Włocławka zaczęli wykorzystywać drona. Funkcjonariusze ruchu drogowego korzystali z tego urządzenia wczoraj (9.03.22) podczas działań poświęconych bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj”. Dzięki kamerze zamontowanej na dronie, mundurowi z powietrza mogli dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców, jak i pieszych. Kiedy ujawnili przypadki złamania przepisów drogowych, informowali o tym inny patrol, który miał możliwość szybkiego zatrzymania sprawców naruszeń. W dwóch przypadkach kamera zarejestrowała wjechanie za sygnalizator na czerwonym świetle, za co kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Włocławscy policjanci ruchu drogowego będą zapewne częściej korzystać z drona, by móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i dbać bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant stoi przy radiowozie, a obok na ziemi stoi dron
  • Dron staruje
  • Wykroczenie zarejestrowane przez drona
Powrót na górę strony