Wiadomości

Dzięki pokrzywdzonemu policjanci ukrócili przestępczy proceder

Data publikacji 14.03.2022

Ujęci przez pokrzywdzonego właściciela posesji dwaj złodzieje nie unikną kary, a mogą trafić do więzienia nawet na kilka lat. Jak się okazało "nie był to ich pierwszy raz". Kryminalni z komisariatu w Dobrzejewicach udowodnili im inne kradzieże i włamania. Obaj usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek (11.03.22) policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, pow. toruński, otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Gronowa, który na terenie swojej posesji ujął dwóch sprawców kradzieży. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyźni zamierzali ukraść rury ze stali kwasoodpornej warte kilkaset złotych. 

Dwaj podejrzani (24 i 36l.) zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W międzyczasie, kryminalni przeanalizowali materiały zgromadzone do wcześniejszych spraw i na ich podstawie udowodnili obu inne przestępstwa. Dwukrotnie już usiłowali dokonać kradzieży na posesji, na której zostali zatrzymani, a raz im się nawet to udało.

Ponadto okazało się, że starszy z nich stoi za siedmioma innymi przestępstwami. Doszło do nich od połowy stycznia do 22 lutego. W tym czasie pięciokrotnie włamał się do różnych pomieszczeń w Silnie, Sąsiecznie , Złotorii, Lubiczu Dolnym oraz Obrowie i dwa razy dokonał kradzieży w Młyńcu, a także Silnie. Kradł co tylko nawinęło się na rękę. Były wśród tego grzejniki, przewody elektryczne, okna, wózki, lampy, specjalistyczne części linii produkcyjnej, elektronarzędzia, wiertła, śrubokręty itp. 36-latek usłyszał łącznie 10 zarzutów.

Młodszemu przyjdzie zatem ponieść odpowiedzialność za trzy kradzieże, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Starszy może tam trafić nawet na lat 10.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony