Wiadomości

Handlował na giełdzie podrobionymi koszulkami

Inowrocławscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją namierzyli 25-latka, który handlował „podróbkami”. Mężczyzna stracił cały nielegalny towar i musi liczyć się nawet z karą więzienia. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.03.22) na terenie giełdy towarowej w Inowrocławiu działali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję. Kontrolowali to, czy oferowana do sprzedaży odzież pochodzi z legalnego źródła. Na jednym ze stoisk natrafili na koszulki typu T-shirt dwóch firm, którymi handlował 25-letni cudzoziemiec. Jak się okazało towar był podrobiony. Policjanci zabezpieczyli do sprawy 89 sztuk takich koszulek.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Odpowie za wprowadzanie do obrotu i sprzedaży rzeczy z podrobionym znakiem towarowym. Cały zabezpieczony asortyment uległ przepadkowi. Mężczyźnie grozi grzywna, a nawet kara do 2 lat więzienia.

Policjanci radzą, aby podczas zakupów zwracać uwagę na zagraniczne towary, bo można kupić po prostu „podróbkę”. Te najczęściej są niepełnowartościowe i po prostu wadliwe. Na co warto zwrócić uwagę? Oglądajmy materiał i jego jakość, suwaki, guziki, bo na nich są umieszczane znaki towarowe i logo firm. Ważne są też metki i etykiety, które powinny być wszyte w określonych, a nie przypadkowych miejscach. Wszelkie napisy na nich powinny być wyraźne i bez ortograficznych błędów. Porównujmy również ceny, bo te od oryginałów i oferowanych rzeczy, różnią się kolosalnie.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony