Wiadomości

Przy pomocy drona i MCM obserwowali zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych

Data publikacji 15.03.2022

Policjanci zarejestrowali 17 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicach Bydgoszczy. Wykorzystali do tego policyjnego drona i mobilne centrum monitoringu.

Pieszy to równoprawny uczestnik ruchu drogowego i też chce być bezpieczny na drodze. Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, prędkość czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Podczas działań prowadzonych w miniony czwartek (10.03.2022) w godzinach porannych w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się w rejonie skrzyżowań ulic: Fordońska- Brzechwy, Twardzickiego- Skarżyńskiego, Nakielska- Wrocławska oraz Szpitalna- Kąkolowa w Bydgoszczy policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 17 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Pięciu z nich ukarali mandatem karnym, w stosunku do siedmiu sporządzili wnioski o ukaranie do sądu, a pięciu pouczyli.

Oczywiście tego typu działania będą kontynuowane, a kierowcy popełniający wykroczenia drogowe muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony