Wiadomości

Okazja czyni złodzieja...

Data publikacji 15.03.2022

Kierowca seata zatrzymał się przy bankomacie w Lipnie. Wysiadł, zostawiając kluczyki w stacyjce, co od razu wykorzystał złodziej. Szybka reakcja policjantów zapobiegła utracie auta, a sprawca został zatrzymany. Dzisiaj usłyszał dwa zarzuty.

Wczoraj (14.03.22) przed 22.00 mieszkaniec powiatu brodnickiego powiadomił o kradzieży auta. Z jego relacji wynikało, że zatrzymał się przy bankomacie na ul. Mickiewicza w Lipnie, zostawiając kluczyki w środku. Niestety okazję wykorzystał złodziej, który chwilę później odjechał seatem. Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny.

Okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek jest pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał, że ma w organizmie blisko 2,5 promila.

Mieszkańca gminy Lipno obowiązywał dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, który sąd na niego nałożył w związku z wcześniejszą jazdą po alkoholu.

Dzisiaj (15.03.22) zatrzymany usłyszał dwa zarzuty: kradzieży i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się także liczyć z koniecznością zapłaty 10 000 świadczenia pieniężnego.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony